Buldan’dan Bahçeli’ye Amedspor yanıtı: Gol atmaya devam edecek

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, ‘Amed yok’ dedi, ‘Amedspor yok’ dedi. Amed vardır, var olmaya devam edecektir. Amedspor vardır, var olmaya devam edecektir. Amedspor gol atmaya devam edecektir.” diye konuştu.

Partisinin grup toplantısında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın konuşmasından öne çıkanlar:

“Hafta sonu Amedspor-Bursaspor maçında örgütlü, faşist bir saldırıya ülkece tanık olduk. Sahada ırkçı gruplar tarafından tribünlerde sergilenen resimler bu saldırının arkasında kimlerin olduğunu bizlere bir kez daha çok net olarak göstermiştir.

Hükümetin küçük ortağı biraz önce yaptığı konuşmada, ırkçı saldırılara, 90’ların karanlık çetelerine bir kez daha sahip çıktı.

‘Amed yok’ dedi, ‘Amedspor yok’ dedi. Amed vardır, var olmaya devam edecektir. Amedspor vardır, var olmaya devam edecektir. Amedspor gol atmaya devam edecektir. Olmayacak olanlar sizlersiniz. Bu seçimde gidecek olan sizlersiniz. Irkçı konuşmalarınızla, saldırgan tavırlarınızla ve bu zihniyetinizle gitmeye mahkumsunuz. Biz sizi göndereceğiz.

“FAŞİZMİ CAN SUYU GÖRENLERE HALKIMIZ CEVAMINI SANDIKTA VERECEK”

90’lı yılların karanlık ruhunu yeniden canlandırmak isteyenlere, faşizmi can suyu olarak görenlere halkımız en büyük cevabını elbette sandıklarda verecek.

Bu ülkeyi doksanların karanlığına götürmenize asla izin verilmeyecek. Ama şunu da ifade etmek isterim ki siz doksanların karanlık çukurunda kalmaya devam edeceksiniz. Bütün Türkiye halklarına karşı geliştirilen bu tehdidin sahipleri bilsin ki demokrasi ve barış mücadelemizin karşısında bütün kirli tezgâhlarınızla birlikte yenileceksiniz, gideceksiniz ve kaybedeceksiniz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir