İstanbul Beyaza Bürünüyor!

Hava sıcaklıklarında yaşanan sert düşüş İstanbul’da da etkisini gösterdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından İstanbul Anadolu Yakası’nda Kartal, Pendik, Tuzla, Ümraniye, Ataşehir ve Üsküdar Çamlıca Tepesi’nde aralıklarla karla karışık yağmur görülüyor. Avrupa Yakası’nda Beylikdüzü güne kar yağışıyla başlarken, Taksim’de rüzgarla birlikte karla karışık yağmur etkili oluyor.

AKOM’un sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklama İstanbullulara uyarı yapıldı. Paylaşımda “Hafta boyunca görülecek yağışların şehrin kuzey ve yüksek bölgelerinde karla karışık yağmur ve zaman zaman kar şeklinde etkili olması bekleniyor” ifadelerine yer verildi. Haftalık hava tahmin raporuna göre ise, yarın hava sıcaklığının 1 dereceye kadar düşmesi beklenirken; kent genelinde karla karışık yağmurun ve yükseklere kar yağışının etkili olacağı öngörülüyor.

Özellikle yüksek kesimlerinde görülen kar yağışının, cuma ve cumartesi günleri kentin genelinde etkili olması bekleniyor.

Öte yandan İstanbul’da kış değerlerine gerileyen sıcaklıklarla birlikte sağanak yağmur geçişlerinin de yaşanacağı tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir