Balıkesir’de ‘şikayet var’ gerekçesiyle CHP adayının afişini sökülmek istendi

CHP’nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan 27. Dönem CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’ın Millî Kuvvetler Caddesi üzerinde asılı olan afişi, şikayet edildiği iddiasıyla belediyenin zabıta ekiplerince kaldırılmak istendi.

“AFİŞ, BAŞKANI VE EKİBİNİ RAHATSIZ ETMİŞ”

Olaya müdahale eden CHP Milletvekili Serkan Sarı, yaşananlara tepki gösterek şunları söyledi:

* “Görünen o ki, AKP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Yücel Yılmaz ve ekibi panik hâlinde, koltuklarını kaybetme korkusu içerisindeler. Kendileri yeni aldıkları ve halkın kullanması gereken otobüsleri meydana yığmışlar. Şu an Büyükşehir Belediye Başkanının reklamı meydanda duruyor.

* Onlar hukuksuzca kendi reklamlarını yapmaya çalışırken, bugün kendi adayımızın reklamı için mülk sahibinden izin alınarak duvara asılmış afiş, ne yazık ki, Başkanı ve ekibini rahatsız etmiş.Tabii ki biz buradayız. Buna müsade etmeyiz. Büyükşehir belediye başkanı adayımız Ahmet Akın ve bütün şehre buradan ilan ediyoruz.”

CHP Milletvekili Serkan Sarı ve İl Başkanı Erden Köybaşı, zabıta ekiplerine afişin asılı olduğu yer sahibinden izin aldıklarını belirterek, sökülmesine izin vermedi. Zabıta ekipleri daha sonra olay yerinden ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir