Kadıköy’de yangında can pazarı: Korkuluklardan düşen kadın öldü, eşi yaralandı

Acıbadem Mahallesi Tekin Sokak üzerinde bulunan 3 katlı bir binada 04.15 sularında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Durumun bildirmesi üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

ÇARDAĞIN ÜZERİNE DÜŞTÜ

Alevlerin tüm evi sarmasıyla kurtulmak için korkuluklardan aşağı sarkan Cemil A. ve eşi Hatice A. daha fazla tutunamayarak aşağıdaki çardağın üzerine düştü. Cemil A. düşmenin etkisiyle yaralanırken durumu ağır olan Hatice A.’nın hayatını kaybettiği belirlendi.

Çiftin kızları Şeyma A. kendi çabaları ile merdivenden inerken dumandan etkilenmesi nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Yaralı olan Cemil A ’nın da Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne kaldırıldığı öğrenildi.

İtfaiye ekiplerinin yoğun çalışması sonucu yangın söndürüldü. Polis olayla ilgili çalışma başlattı.

“KADININ KENDİNİ ATTIĞINI GÖRDÜK”

Olayla ilgili konuşan mahalle sakinlerinden Ahmet Ş. “Yangın yanarken biz buradaydık. Yangın başlangıcında ancak o kadının demirlere sarktığını ben görmedim. Fakat yangın bayağı aleviydi. Vaziyet onu gösteriyordu. En üst katta dubleks denilen yer yanıyordu. Kadının kendini attığını gördük. Demirlere asılı vaziyetteydi. Cami hocası ile gördük onu” şeklinde konuştu.

“ÇOK YÜKSEK ALEV VARDI”

Konuyla ilgili konuşan diğer mahalle sakini Cüneyt Ö. “İşten geliyordum zaten. Bu alev zaten Dörtyol’a kadar görünüyordu. Bende iş çıkışında polis arabalarının peşine düştüm. Kadın amcanın dediği gibi asılıymış. Görmüşler yani kendini bırakırken. Çok yüksek bir alev vardı, öyle böyle değildi” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir